Next Generation Light Simulator

finalRender

Özel: trueHybrid™ teknolojisi – CPU ve GPU gücü bir araya geliyor!

3ds Max için finalRender render için karmaşık sahneler kurarken kafa karışıklığı yaşamadan görsel kalitesinde ve foto gerçekçilikte en iyisini isteyen 3d sanatçılar ve stüdyolar için mükemmel bir seçim. Ödün vermenize gerek yok.

finalRender benzersiz algoritmalar sunan ve ışık simülasyonuna 3ds Max dışında başka render yazılımında bulunmayan şekilde yansıtan yeni bir ışık simülasyonu yazılımı. trueHybrid artık foto gerçeklik görsellerinin sadece CPU, sadece GPU veya ikisinde de oluşturulmasının önemli olmadığı anlamına geliyor.

  • Fizik Tabanlı (Spektral) Dalga Boyu Simülasyonu
  • Ödün Vermeden Tarafsız Render
  • Sınırsız Ağ Render İşlemi Mevcut
  • Hızlı tekrarlar, zaman ve maliyet tasarrufu

finalRender: Drop 1 Son Teknoloji

finalRender birçok yönden eşsiz; deneyin ve kendiniz görün.

DROP 1: Adaptif Örnekleme ve AI Ses Giderici – hızlı yüksek kalitede render

finalRender, sapmasız render işleminin hız kaybına ve gürültüye neden olan sayısız rastgele ışığa ihtiyaç duyduğunu mitin çürütüyor. Cebas geliştiricileri foto gerçekçi doğruluk sağlayarak hem hız hem de “gürültü” sorununu çözdü. Drop 1 sapmasız render ve fiziksel doğruluğu bağlı kalırken pikselleri karmaşık “geri bildirim döngüsünde” yorumlayan ve yenide hesaplayan benzersiz Adaptif Örnekleme kullanıyor. Artık doku bankası (Render to Texture) da içinde.

Işın İzlemenin Ötesinde: Dalga Olarak Işık

Gerçek dünya fiziği ve Monte Carlo örneklemesi kullanarak finalRender, eski ışın izleme sistemlerinde imkansız olan malzeme üstü optik etkileri yeniden oluşturarak 3B sahne içerisinde ışık enerjisi taşınmasını simüle ediyor. finalRender içerisinde kullanılma şekliyle Spektral Tabanlı Render Kırılma, Dağılma, Emilme, Pırıldama ve Girişim gibi etkileri simüle edebiliyor.

Uyumluluk: 3ds Max 2019 18 17 16 – CPU:SSE4.2GPU:CUDA 8 Shading Model 2.1

Üyelik Drop 1 Yeni Özelliği: Adaptif Örnekleme

fR-Drop1 içindeki Adaptif Örnekleme adaptif örneklemeyi tanıtırken tamamen sapmasız render paradigmasına bağlı kalmayı sürdürüyor. finalRender içerisindeki adaptif örnekleme, belirli bir süre içerisinde işlenen piksel sayısını azaltarak elde ediliyor.

Üyelik Drop 1 Yeni Özelliği: NVIDIA AI Gürültü Azaltıcı

Nöral ağ formundaki Yapay Zeka, finalRender’ın en yeni gürültü azaltıcı fonksiyonuna güç veriyor. Render teknolojisindeki en son gelişmeler, görsellerdeki gürültüyü ortadan kaldırarak render sürelerini kolaylıkla yarıya indiriyor. Sonuçları anında görebiliyorsunuz!

Üyelik Drop 1 Yeni Özelliği: trueHybrid Doku Bankası

Doku bankası trueHybrid™ teknolojisi 3ds Max içerisinde doku bankası için (Render To Texture) mevcut. Dokuları ve ışık bilgilerini elde etmek için CPU, GPU veya ikisini de aynı anda kullanın. 3ds Max içerisine derinlemesine entegre edilen Render To Texture artık tam olarak destekleniyor.

trueHybrid™

finalRender GPU render işlemini, sadece CPU’yu ve iki teknolojiyi de aynı anda destekleyen, kapsamlı ve gerçek Hollywood kalitesinde render sunan 3ds Max için ilk render yazılımı. finalRender’ın trueHybrid™ teknolojisi kullanıcıların tüm gücü BİR uygulamada deneyimlemesine izin veriyor. Ayrı bir GPU’ya ihtiyaç yok!

Sınırsız Ağ Render İşlemi

finalRender sadece TEK bir iş istasyonu lisansı fiyatına sınırsız ağ render lisansı sunuyor. En üst seviye render yazılımı için daha uygun bir çözüm bulabilir misiniz? Daha hızlı render yazılımı yok! Sınırsız ağ renderı gücünden faydalanabiliyorsanız bu sorun değil. Rahatlık garanti.

Tek Tıkla VR ve 360 Panorama

finalRender 3D Stereoskopik VR çıktısı da dahil olmak üzere 360 Panoramik görsel çıktısı ve farklı video VR formatlarını destekliyor. Örneğin 360 Panoramaları tek bir tıkla oluşturmak mümkün. Ayrıca tüm bunları ek bir araç olmadan Facebook’ta yayınlayabilirsiniz. Hepsi 3ds Max içinde çalışıyor.

Işık Türleri

finalRender 3ds Max içerisinde yer alan tüm standart ışıkları destekliyor. Aynı zamanda optimize ve çok kademeli IES ışıklarına da sahip. Bu yerel alan ışıkları yapılandırılabilir ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ışıkların yerine geçmek için tasarlandı. Işıkları ayarlamak ve özellikle de ışık ayarlarını değiştirmek bir tık uzağınızda.

Spektral Dalga Boyu Renderı

Gerçek dünyada beyaz ışık farklı dalga boylarından meydana geliyor. Gerçekçi ışık simülasyonları elde etmek için ışığın dalga olarak kabul edilmesi gerekiyor. Birkaç render yazılımından ve tek gerçek trueHybrid render yazılımı olarak tam olarak bunu yapıyor. RGB ışık simülasyonu modelini kullanan tüm render yazılım araçları, ışığa fiziksel olmayan şekilde yaklaşıyor.

Sahne Dönüştürücü

İyi bir sahne dönüştürücüye sahip olmanın önemi tartışmaya açık değil. Turbosquid veya CGTrader gibi online mağazaların sunduğu modern 3D varlıklar farklı formatlara sahip. finalRender birçok mental ışın sahnesinin doğrudan renderını alarak Vray veya mental ışın ile oluşturulan birçok sahne için dayanıklı sahne dönüşümü sunuyor.

fR-Araç Boya Malzemeleri

finalRender, mental ışın malzemelerine ek olarak kendi malzemelerini ve önceden belirlenen binlerce Autodesk malzemesini destekliyor. Ancak üstün kontrolle en iyi sonuçları sunmak için finalRender araç boya malzemeleri de sunuyor. Metalik pırıltılar, özel kaplama ve yansıtma katmanları içeriyor.

Hareketi Bulanıklığı & Alan Derinliği

finalRender tamamen fiziksel olarak doğru render almakla ilgili; sapmasız render yaklaşımı sayesinde diğer render yazılımlarından farklı olarak gerçek dünyadaki kamera etkilerini yeniden oluşturuyor. Alan Derinliği ya da Hareket Bulanıklığı gibi zaman alan render etkileri artık render süresini arttırmıyor – tüm işlemler bir kerede tamamlanıyor! 3ds Max fiziksel kamera model bu etkileri oluşturmak için tamamen destekleniyor.

İnce Film Kaplama

İnce film kaplama özelliği, ışık müdahalesinden güç alan gerçek dünya etkisi. Işığın farklı dalga boyları farklı film kalınlıkları için özel renkli girişim desenleri oluşturuyor. Gerçek dünya olayı sadece finalRender gibi fiziksel olarak doğru bir spektral dalga boyuyla simüle edilebilir. Gerçek dünyadaki etkilerin hassas detayları sadece bu efektlerle elde edilebilir.

Steroid Üzerinde Çerçeve Ara Belleği

finalRender’ın yeni çerçeve ara belleği, görsel renderı sırasında gerçek zamanlı kontrol ve render geçmişine kolay ve sınırsız erişim sunuyor. Kolay ve kullanıcı dostu ara yüz tüm ana özelliklere erişim imkanı sunarak kaydedeceğiniz görselleri veya animasyonları kreatif sürecin ilerleyen aşamalarında seçmenize imkan tanıyor. İnanılmaz esneklik.

Forest Pack Pro Desteği

Birçok kullanıcı modern bir render yazılımından anlık destek bekliyor. Forest Pack Pro ve bazı ipuçlarıyla tam destek sunmaktan daha iyi bir çözüm olabilir mi? finalRender malzemeler ve dokuları uygun şekilde kullanma da dahil olmak üzere gelişmiş render desteği sunan az sayıda GPU render yazılımlarından biri.

Render Öğeleri

finalRender içerisinde yer alan Render öğeleri, kolay ve basit ağaç görüntüleme sistemi sayesinde yeni çerçeve ara belleğinde her zaman erişime açık. Render öğeler görsel/kare sayısıyla otomatik olarak gruplanıyor; render öğelerin karıştırmaya son. Render öğeler aynı çerçeve ara belleği ekranında kare kare karşılaştırılabilir.

finalRender

Özel: trueHybrid™ teknolojisi – CPU ve GPU gücü bir araya geliyor!

TOP